دسته‌بندی نشده

اپل در حال کار بر روی اتصال ماهواره‌ای برای اپل واچ

اپل واچ ممکن است ویژگی ارتباطی جدیدی را به دست آورد که در سری آیفون 14 قابل‌استفاده است.

قرار است ساعت‌های هوشمندهای اپل روی اتصال ماهواره‌ای این شرکت قابل‌استفاده باشد. گفته می‌شود که اپل در حال کار بر روی افزودن اتصال ماهواره‌ای برای برقراری ارتباط در مواقع اضطراری در سری آیفون 14 خود است. پیش‌ازاین شایعه شده بود که در سری آیفون 13 سال گذشته وجود خواهد داشت. در همین حال، این اپل همچنین در حال کار بر روی یک iMac با تراشه M3 است که ممکن است در پایان سال 2023 عرضه شود.

مارک گورمن از بلومبرگ در خبرنامه Power On خود می‌گوید که مدل‌های آینده ساعت‌های هوشمند اپل واچ شرکت کوپرتینویی می‌توانند از اتصال ماهواره‌ای برخوردار باشند. طبق گزارش‌های قبلی، اپل در تلاش است تا ارتباطات ماهواره‌ای LEO را برای فعال کردن تماس‌ها و پیام‌ها بدون اتصال سلولی 4G یا 5G فعال کند. درحالی‌که این فناوری در سری آیفون 13 وجود نداشت، این گزارش بیان می‌کند که این فناوری می‌تواند برای سری آیفون 14 امسال آماده باشد.

بر اساس این گزارش، این شرکت می‌تواند با Globalstar برای ارائه این قابلیت کار کند که گفته می‌شود فقط در مواقع اضطراری کار می‌کند. گورمان می‌گوید، طبق گزارش‌ها، شرکت ماهواره‌ای با خرید 17 ماهواره برای “سرویس‌های ماهواره‌ای مستمر ” در ماه فوریه، برای یک مشتری “بالقوه ” ناشناس که “صدها میلیون دلار ” پرداخت کرده است، موافقت کرده است. اپل یا گلوبال استار هنوز به‌طور رسمی جزئیات همکاری را برای ارائه این قابلیت به مدل‌های اپل واچ یا آیفون آینده اعلام نکرده‌اند.

این شرکت اولین نسل از کامپیوترهای اپل سیلیکون خود را در سال 2020 راه‌اندازی کرد و در حال کار بر روی راه‌اندازی جانشین M1 بانام چیپست Apple M2 در اواخر سال جاری است. طبق گزارشی که منتشرشده، گفته می‌شود که اپل حداقل 9 مک جدید را با چهار تراشه مختلف مبتنی بر M2 آزمایش می‌کند – ازجمله یک مک‌بوک ایر سطح پایه، یک مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی و یک مک پرو. به گفته Gurman، علاوه بر دستگاه‌های آینده، این شرکت همچنین می‌تواند روی یک مدل به‌روزرسانی شده iMac با چیپست M3 کار کند که ممکن است در پایان سال 2023 عرضه شود.

در اواخر سال جاری، انتظار می‌رود اپل نسل بعدی سری آیفون 14 را عرضه کند که انتظار می‌رود کوچک‌ترین فرم فاکتور «مینی» معرفی‌شده با سری آیفون 12 را حذف کند. در عوض، ظاهراً اپل روی چهار مدل کار می‌کند: آیفون 14، آیفون 14 پرو، آیفون 14 پرو مکس و مدل جدید آیفون 14 مکس، اولین مدل غیر پرو که نمایشگر 6.7 اینچی دارد. به گفته گورمن، آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس امسال می‌توانند دارای دوربین اصلی 48 مگا پیکسلی و تراشه به‌روز شده A16 Bionic باشند. انتظار می‌رود این شرکت نسخه بعدی سیستم‌عامل‌های iOS، iPadOS، macOS و watchOS خود را در رویداد WWDC 2022 خود در ماه ژوئن معرفی کند.

منبع: gadgets360

دیدگاهتان را بنویسید